free web templates

Epoksi Zemin Boyama


Epoksi zemin kaplamaların en iyi avantajlarından biride eskidiğinde düşük maliyetle yenilenebilmesidir. Epoksi zemin uygulamasını firmamızın yapmış olduğu mekanlarda mevcut zeminin eskimesi durumunda müşterilerimize özel bir fiyat ile zemini düşük maliyetle boyayarak yeniliyoruz. Böylece zemininiz süre sıkıntısı olmadan yenilenmiş olur.
Kullanım Alanları:Zemin kaplaması önceden yapılmış zeminlerin yenilenmesinde veya zeminimi düşük maliyetle epoksi yaptırmak istiyorum diyenler için tercih edilen zemin kaplama sistemidir.
Uygulama: Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, temiz, taşıyıcı ve sağlam olmalıdır. Aderansı azaltacak toz, yağ, gres, boya ve benzeri her tür kir, uygulamadan önce tam olarak temizlenmelidir. Uygulama yapılacak yüzeyler çukur, kırık, segregasyon ve çatlak gibi hatalar içermemelidir ve tozumamalıdır. Bu tür hatalar uygulamadan önce Epoksi Mortar (epoksi esaslı tamir harcı) ile düzeltilmelidir. Yüzey hazırlığı bilyalama (shot blasting) frezeleme, zımparalama veya benzeri mekanik yüzey aşındırma işlemleri ile yapılmalı ve tüm yüzeyler endüstriyel vakum aletleri ile tozdan arındırılmalıdır. Yüzey nem miktarı % 4'ün altında olmalıdır. Uygulama sırasında zemin sıcaklığının çiğ noktasının en az +30C üzerinde olmasına dikkat edilmelidir. Bu işlemlerden sonra zemine astar katı uygulanmalıdır. Astar uygulamasının prizini alması dahilinde tek kat Son Kat Kaplama Ürünü uygulanır.
Kullanım Alanları: Endüstriyel fabrikaların zeminlerinde, depolarda, yükleme ve boşaltma alanlarında tekstil ve montaj fabrikalarında, oto galeri ve Showroomlar da, boyahane ve bakım atölyelerinde, otopark ve servis alanlarında ve zemin tahribatının yüksek olduğu ya da zğır yük dayanımının yüksek olması gereken benzeri yerlerde zemin kaplaması olarak kullanılır.
Uygulama: Uygulama yapılacak yüzeyin genel temizliği tamamlandıktan sonra üzerine astar katı çekilir ve astar katı uygulanırken aynı zamanda epoksi sürülen zeminlerin üzerine henüz epoksi prizini almamışken önceden hazırlanmış mortar harcı prizini almamış epoksi üzerine dökülür ve bu işlemin ardından mortar tamir harcının astar ile beraber prizini alması beklenir. Ara kat ve macun tamiratları tamamlandıktan sonra Epoksi Son Kat Kaplama Ürünü zemine mala ile çekilir. Yoğun tahribatlı zemin epoksi mortar zemin kaplama uygulaması ile düzgün ve yekpare bir zemin haline gelmiş olur.

Adres

Merkez mah. Fecir sk. no:1 Kat:3\19 Arnavutköy İstanbul


İletişim

Email: info@kosor.com.tr
Phone: +90 (212) 445 4449 

Bağlantılar

Ürünler
Uygulamalar
e-katalog

Epoksi Astar
Epoksi Boya
Epoksi Reçine
Epoksi Tamir Harcı