website builder

Fosforlu Zemin Uygulaması


Fosforlu materyallerin özelliği herhangi bir ışık kaynağından aldıkları enerjiyi tekrar ışıma olarak geri vermeleridir.Fosforlu Boyalar karanlık olduğunda biriktirilen bu enerji zamanla azalarak geri verilir. Fosforlu Boyada en güçlü ışıma ilk 20-40 dakika içinde gerçekleşir ki, deprem, elektrik kesilmesi, yangın, ya da başka bir acil durumda en kritik süre ilk yarım saattir. Bu zaman sonrasında Fosforlu boyaların ışıma zamanı azalmaya başlar , 12 saate kadar bu ışımayı görebilirsiniz. Yeniden aydınlık olduğunda ışığı absorbe ederek ( bünyesine toplayarak) kendisini şarj eder ve bu süreç sürekli olarak fosforlu boya da devam eder.A ve B kompenantı iyice karıştırarak boyamaya hazır hale getirilir. Kullanılacak kadar karışım başka bir kapta hazırlanmaktadır. Hazırlanan karışım en geç 20 dk. İçerisinde tüketilmelidir. Karışım bekletilirse donma yapacaktır. Kullanılmaz hale gelecektir. Boyama yapmadan önce Beton, Fayans - Metal v.b. Yüzeylerin Zımpara ve Kumlama ile iyice temizlenmesi, boyanın tutunma direncini artırır. Boyama başlamadan önce, zemine beyaz epoksi boya ile astarlanması daha iyi sonuç verir.
Kullanım Alanları:Metal, ahşap, beton ve duvar aksamlarında kullanılan kullanıma hazır boyadır. Epoksi fosforlu boya Deprem, yangın vb. durumlarda elektirik kesildiğinde binanın en kısa zamanda boşaltılmasına yardımcı olur. parlayan epoksi boya kullanılarak yapılan çıkış lehaları ve uyarı çizgileri sayesinde insanların bulundukları mekandan güvenle ayrılmalarını sağlar. Bu ürünü dekoratif amaçla da kullanmak mümkündür.
Uygulama: Epoksi fosforlu boya, fırça veya rulo ile tatbik edilir. Uygulama esnasında ortam sıcaklığının 5-20 °C olmasına dikkat edilmelidir. Birden fazla kat uygulamalarında katlar arasında 10-12 saat beklenmelidir. Boyanan malzemeler, kimyasal sertleşme gerçekleşmeden (7 gün) mümkün olduğunca fiziksel ve kimyasal etkenlere maruz bırakılmamalıdır.

Adres

Merkez mah. Fecir sk. no:1 Kat:3\19 Arnavutköy İstanbul


İletişim

Email: info@kosor.com.tr
Phone: +90 (212) 445 4449 

Bağlantılar

Ürünler
Uygulamalar
e-katalog

Epoksi Astar
Epoksi Boya
Epoksi Reçine
Epoksi Tamir Harcı